Az Bilinen Efsane 10 Animasyon Filmi

Az Bilinen Efsane 10 Animasyon Filmi

Herkese Selamlar ben Sinema Efendimiz bugün sizlere az bilinen ama efsane olduğunu düşündüğüm Animasyon filmlerini tanıtacağım. Bu listede tasarımlarından konusuna kadar incelediğimiz animasyon filmlerini size aktarmaya çalışacağım.Yazımızda herhangi bir sıralama bulunmamaktadır.

10.Altın  Gol

Altın Gol filmi Juan José Campanella tarafından yazılmış ve yönetilmiş olan Arjantin animasyon filmidir.Filmde baş karakterimiz kasabasını kurtarmak için küçükken langırt oyununda yendiği düşmanını şimdi gerçek bir futbol maçında yenmelidir.Bir avantajları vardır langırt oyununda kullandığı takımı canlanmış ve kasaba takımına yardım etmeye başlamışlardır.

9.Strange Magic

Strange Magic Gary Rydstorm tarafından yönetilmiştir.Filmde birbirinden ayrı Peri Krallığı ve Karanlık Orman adında iki bölge bulunmaktadır.Bir gün bir Elf, Peri Prensesi Dawn’ı kendine aşık edebilmek için çuha çiçeği adında bir bitkiye alarak bu çiçekten elde edilen aşk iksirini yaptırmaya gider.İksir tamamlandıktan sonra bir başkası iksiri kapar bütün krallığa yaymaya başlar.Bunun sonucunda Peri Prensesi Marianne iksirin etkisini tersine çevirebilmesi için Şeker Perisini bulmaya gider.

8.Dragon Quest Your Story

Dragon Quest Your Story bir video Oyunundan uyarlanmıştır.Film Takashi Yamazaki tarafından yazılmış ve yönetilmiştir.Hikaye Luka isimli bir çocuğun doğması ile başlar.Kendisi henüz küçükken kaçırılan annesine kurtarmak için canavarlar ve büyücüler ile savaşır ama finalde bizi büyük bir sürpriz beklemektedir.

7.Ejder Yuvası

Ejder yuvası Song Yuefeng Tarafından yönetilmiştir Film bir video oyunu uyarlamasıdır.Filmde Alteria adında bölünmüş bir Krallık bulunmaktadır.Krallıkta elfler,ejderhalar ve insanlar olmak üzere birçok mitolojik karakter bulunmaktadır.Mitoloji ve Orta Dünya sevenler İçin çok kaliteli bir animasyon filmidir. 

6.Kahraman Şövalye Justin 

Justin,dedesi gibi bir şövalye olmak istemektedir ancak babası oğlunun da kendisi gibi bir avukat olmasını ister.Bunun üzerine Justin hayallerini gerçekleştirebilmek için evinden ayrılır ve yola koyulur.Bir şövalye ile karşılaşır bu şövalye onu eğitecek olan keşişlerin yanına götürür ve filmde  kahraman olması gereken bir an gelecektir.

5.Acemi Gladyatör

Acemi Gladyatör Pompei deki patlama ile başlamaktadır.Bu patlamadan kurtulan ancak ailesini kaybeden Tİmo adındaki bir çocuk bir Gladyatör Eğitmeni tarafından evlat edinilir.Gladyatörler ile birlikte büyür.Kendisini evlat edinen Gladyatörün kızına aşık olur ama Gladyatör’ün kızı  Lucilla İmparator’un yeğeni Cassio ile evlenecektir.Bunu öğrenen Timo bir iksir kullanarak Cassio’ya meydan okur.Hileli dövüştüğü anlaşılınca kovulur ve sokakta yaşar.Bu sırada Gladyatör eğitmeni Diana ile tanışır.

4.Doğal Kahramanlar

Doğal Kahramanlar filminde Mary adında genç bir kız vardır bir gün Profesör olan babasının yanına gider.Babası küçük insanlar gördüğünü söyler ancak kimse babasına inanmaz bir gün ormana çıktığında Kraliçenin sihri yüzünden küçülür ve yaprak adamları keşfeder ve onların yaşadığı bir tehdide karşı onlara yardım eder.

3.Define Gezegeni

Define Gezegeni filmi Robert Louis Stevenson’un Define Adası kitabından uyarlanmıştır. Filmdeki hikaye kitaptakine benzer şekilde uzayda geçmektedir.Baş karakterimiz Jim Hawkins çocukken dinlediği hikayedeki hazineye giden haritayı keşfeder ve bir mürettebatla hazineyi bulmak için yola çıkar.

2.Ne Zha

Ne Zha filmi Mitoloji uyarlaması bir filmdir.Ne Zha Bir inci’nin kötü yarısı olarak bir insan bebeğinin içinde hayat bulmuş ve gelecekti doğduğu İnci’nin iyi yarısıyla dövüşmek zorunda kalmıştır.

1.White Snake

White Snake Ne Zha gibi bir mitoloji uyarlamasıdır.Filmde Blanca adında insana dönüşebilen bir yılan kadın vardır.Bir gün Generale suikast yapacak iken başarısız olur ve karşılaşma sonucunda hafızasını kaybeder.Xuan adında bir yılan avcısı ile karşılaşır Bu sırada hafızasını kaybettiği için yılan olduğunu ve güçleri olduğunu unutur.

Bu filmin serisine dahil olan iki filmde Netflix’te yayınlanmıştır.Green Snake ve Ne Zha Tanrının Dönüşü adında iki film daha vardır.

Yazımız bu kadardı.Sizde kaliteli ama az ilgi gördüğünü Düşündüğünüz filmleri yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. 

Yazımı Okuduğunuz için teşekkür ederim.Görüşmek üzere Ben Sinema Efendiniz.

İnstagram Adresimiz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.